BLOGISTToidu valmistamine, selle pildistamine ja blogimine on minu jaoks samasugune hobi nagu mõne teise jaoks ekstreemsport või kaunid kunstid. Ainult, et toidutegemisel ei saa üldjuhul keegi tõsiselt viga (muidugi ka köögi ja traumapunkti vahel on sageli vaid üks, üsna lühike, samm) ja erinevalt mõne teise kunstiliigi viljelemisest, saab ka kõht head-paremat täis.

Püüan võimalikult mitmekesiselt ja tervislikult toituda, mistõttu leiab blogist palju erinevate rahvuste (eriti just Aasia) köökidest pärit retsepte ning arvukalt kergemaid salateid, suppe ja taimetoite. Võrreldes soolaste toitudega valmistan üsna vähe magustoite. Mitte et mulle magus ei meeldiks – vastupidi, olen täielik magusasõltlane – vaid keeruliste kookide ja tortide valmistamine nõuab rohkesti püsivust,  millega ma paraku just ei hiilga. Sellegipoolest leiab siit lihtsaid ja ülimaitsvaid küpsetisi nagu näiteks ülipopulaarne maasika-toorjuustu-mascarpone kook või Juubeli rabarberikook martsipaniga.

Siinsed retseptid pärinevad peaasjalikult põnevatest kokaraamatutest ja toidublogidest, mida on vahel mugandanud ja ümber teinud. Ülevaate mind inspireerivatest kokaraamatutest siit. Kuigi retseptid ei ole tänapäeval enam kellegi omad, siis püüan oma postitustes siiski algallikale viidata. Sest nii on lihtsalt viisakas ja pole häbiasi teisi suurepäraseid kokkasid tunnustada.

Üritan retseptide kirjutamisel mitte väga pikkadesse heietustesse laskuda, siiski püüan anda edasi kõik selle, mis antud toidu valmistamisel oluline. Kõik seni avaldatud retseptid olen tüübi järgi (kana, kala, salatid, supid jne) üles loetlenud ning retseptide rubriigi alla kogunud.

Usun, et sööme silmadega (seda nime kannab ka üks tore blogi) ning toidu kaunis väljanägemine ja serveerimine on osa elamusest. Siin avaldatud fotod on üles pildistatud erinevate Canoni kaameratega (350D, 40D, 60D), viimasel ajal peamiselt Canoni 50mm f/1.4 objektiiviga. Selleks, et pilte vaheldusrikkamaks muuta, olen hankinud tavatutes kogustes üksikuid linikuid ja rätikuid, kausse ja taldrikuid ning muud pudi-padi. Ikka selleks, et anda edasi elamust, mida valmistab ilus ja hea toit.

Küsimused, tähelepanekud, soovitused on väga teretulnud meritarva@gmail.com.

Merit
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...